24x7.lt

Organizmą stiprinkime raktažolėmis, šalpusniais, vaismedžių lapais ir žiedais (1472/0) 

Organizmą stiprinkime raktažolėmis, šalpusniais, vaismedžių lapais ir žiedaisPavasaris – pats metas išvalyti ir pastiprinti nusilpusį per žiemą organizmą. Tam tiks ne tik žinomos vaistažolės, bet ir vaismedžių lapeliai bei žiedai, suteikiantys arbatoms gardų skonį, – pataria vaistininkas-žolininkas Marius Lasinskas.

Jei dar kur nepražydo geltonosios kiaulpienės, jis pataria pasikasti jų šaknų ir sudžiovinus bei paskrudinus naudoti kaip kavą organizmui stiprinti. „Kiekvienam žmogui šios šaknys gerai, nes valo kepenis, gerina virškinimą, palanku žarnynui, nervų sistemai“, – teigia žolininkas.

Pražydus kiaulpienėms šaknys kasti nebetinka. Rinkime jų lapelius – dėkime į salotas, sriubas, kasdien sukramtykime kelis žiedelius.

M. Lasinskas pataria nepraeiti ir pro jaunas dilgėles – jos, nuplikytos, kad nedilgintų, taip pat tiks salotoms, o vandenį galima gerti kaip arbatą arba juo skalauti plaukus.

Salotoms, sriuboms bei arbatai tiks ir garšvos lapeliai, stiprinantys, gerinantys kraujo sudėtį. Galima naudoti ir garšvų, kiaulpienių, dilgėlių mišinuką.

Šias pavasario žoles galima panaudoti ir žaliajam kokteiliui – suplakti mėgstamą vaisių kartu su garšvų ar kiaulpienių lapeliais.

Galima rinkti ir šalpusnio žiedus, tačiau jų arbatas nepatartina gerti ilgiau kaip savaitę – nes po to didesnė medžiagų koncentracija gali pradėti kenkti kepenims. Būtina padaryti pertrauką. Šalpusnio arbata valo plaučius, padeda nuo kosulio.

Imunitetui stiprinti žolininkas pataria prisirinkti daug vitamino C ir įvairių mikroelementų turinčių gervuogių, aviečių, juodųjų bei raudonųjų serbentų lapų. Jais galima pagardinti bet kurį vaistažolių mišinuką.

Tinka rinkti įvairių vaismedžių, beržų lapelius – pastarieji valo organizmą, gerina kepenų, inkstų veiklą, mažina cholesterolį, varo šlapimą. Slyvų, obelų žiedais galime skaninti, aromatizuoti arbatas.

M. Lasinsko rekomenduojamas arbatos mišinukas: beržų, juodųjų serbentų, gervuogių lapai, dilgėlė.

Kad ilgiau geriant dilgėlė netirštintų kraują, kaip atsvarą galima įdėti kiaulpienės.

Plaučiams valyti jis siūlo pagerti šalpusnio, beržų ir aviečių lapų mišinuką. Apskritai tinkamos įvairios augalų, pasižyminčių valančiomis savybėmis, kombinacijos.

Šiuo metų laiku dar renkama žydinti pavasarinė raktažolė – skinamas visas augalas su lapais ir žiedais. Lapeliai tinka salotoms. Šis augalas stiprina širdį, plaučius. Pastaruosius galime palepinti raktažolės, šalpusnio žiedų, juodųjų serbentų (ar beržo lapų) arbata.

 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


24x7.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos




Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke