24x7.lt

Visiškai atsisakėte druskos? Įspėja, kad tai gali pakenkti jūsų sveikatai (30/0) 

Visiškai atsisakėte druskos? Įspėja, kad tai gali pakenkti jūsų sveikataiJeigu iš maisto raciono išbraukėte druską ir jums atsirado pykinimas, galvos skausmai, silpnumas, raumenų spazmai ar netgi sumažėjo kraujospūdis, tai gali signalizuoti, kad jums jau trūksta natrio.

„Kai organizme yra per daug ar per mažai natrio, padidėja širdies ligų ir insulto rizika, taip pat didėja atsparumas insulinui. Natris yra esminis mineralas, kuris būtinas normaliai nervų sistemos veiklai palaikyti. O kai mums nebepakanka natrio, nervų impulsai perduodami prasčiau, mūsų raumenys nebepajėgia susitraukti, išsibalansuoja skysčių pusiausvyra ir sutrinka mineralų pernešimo organizme procesai", – pranešime žiniasklaidai pasakoja vaistininkė Jelena Deksnienė.

Anot jos, natrio trūkumą gali sukelti ne vien druskos atsisakymas, bet ir kiti faktoriai.

„Natrio trūkumą taip pat gali sukelti tiazidiniai diuretikai, intensyvus prakaitavimas, skysčių perteklius organizme. Taip yra dėl to, jog kartu su diuretikais, dideliu prakaitavimu ar dažnu vaikščiojimu į tualetą kartu su skysčiais iš organizmo pašaliname ir natrį. Dėl to svarbu, jog mityboje netruktų ir angliavandenių, kurie gali sulaikyti vandenį kartu su natriu", – pasakoja vaistininkė J. Deksnienė.


Per dieną – arbatinis šaukštelis druskos

„Turbūt daugelis esame susidūrę su atsiradusiu potraukiu sūriam maistui. Taip mūsų organizmas gali signalizuoti, kad jam paprasčiausiai trūksta natrio ar kitų elektrolitų. Druskos tikrai nereikėtų bijoti, tik svarbu ją vartoti su saiku. Per dieną žmogui reikėtų suvartoti iki 3 gramų druskos – tai mažas arbatinis šaukštelis", – pataria vaistininkė.

Taip pat ji rekomenduoja rinktis kuo mažiau apdorotą ir stambesnę druską, ypač tinka Himalajų druska. Anot jos, taip galėsime pasisavinti daugiau įvairių mineralų, tarp jų – magnio, kalio, kalcio, cinko, chromo, mangano, seleno ir jodo.


Kita išeitis – elektrolitų tirpalai

Natris taip pat yra svarbus ir daug sportuojantiems žmonėms, kadangi didelį jo kiekį galime prarasti kartu su prakaitu bei kitais elektrolitais.

„Tokiais atvejais patariama vartoti elektrolitų tirpalus. Jų sudėtis gali būti skirtinga, todėl joje svarbu ieškoti tokių mineralų kaip magnis, kalis ir cinkas, bei druskų – geriausia, citratų pavidalu. Šie mineralai gali padėti ne tik išlaikyti elektrolitų pusiausvyrą, bet ir palaikyti normalią raumenų funkciją ir energijos apykaitą. Taip pat mažina pervargimo jausmą, padeda išvengti raumenų spazmų", – pasakoja vaistininkė J. Deksnienė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


24x7.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos




Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke