24x7.lt

Karščiavimui numalšinti – ne vien vaistai (30/0) 

Karščiavimui numalšinti – ne vien vaistaiKarščiavimas – tai simptomas, su kuriuo yra tekę susidurti kone kiekvienam. Pakilus temperatūrai gali atsirasti noras kuo greičiau namų vaistinėlėje ieškoti vaistų nuo karščiavimo, tačiau patariama neskubėti, nes vaistais malšinti temperatūrą patartina tik nuo 38 laipsnių. Kaip iki tol gintis nuo karščiavimo?


Drėgni kompresai

Užklupus karščiavimui daugumos namuose drėgni ir vėsūs yra be reikalo pamirštami, – pranešime žiniasklaidai pasakoja „Eurovaistinės" vaistininkė Jelena Deksnienė. Ji pataria tokius kompresus palaikyti ant kaktos, pažastų, riešų ir blauzdų – tai padės greičiau sumažinti kūno temperatūrą.


Prausimasis su kempine

„Ši procedūra naudinga esant aukštai temperatūrai – 38,6-39 laipsnių. Sudrėkinę kempinę gerai ją išgręžkite ir nuprauskite kaktą, pažastis, riešus ir blauzdas. Per 3-4 procedūros pakartojimų temperatūra visada nukrenta maždaug 2 laipsniais. Vėliau ji vėl pakils, tačiau tai puiki pagalba tokiu atveju, jeigu vaistai buvo ne per seniausiai suvartoti, o temperatūra vėl aukšta", – pasakoja vaistininkė.


Gliukozės tirpalas

Vaistininkė pasakoja, kad karščiuojant labai svarbu gerti pakankamai skysčių, kadangi daugiau jų išprakaituojama. Anot jos, patariama gerti saldintą arbatą, nes karščiuojančiam kūnui reikia energijos. Papildoma energija reikalinga dėl to, kad šaltkrėčio metu dažnėja kvėpavimas, greitėja širdies darbas, o ir raumenys nelieka be darbo.


Elektrolitai

„Peršalus mūsų organizmas pradeda kovoti, tarsi įjungdamas termoreguliacijos procesą. Tuomet karščiuojant organizmas gausiau prakaituoja, taip stengdamasis „numušti" temperatūrą. Su prakaitu pasišalina ir elektrolitai, kurie svarbūs reguliuojant vandens kiekį ir jo apykaitą organizme. Norint greičiau pasveikti svarbu išvengti dehidratacijos. Lengviausia tai padaryti papildomai geriant elektrolitų tirpalus, kadangi arbatų ar vandens čia ne visuomet pakaks", – pataria J. Deksnienė.


Palaikykite vėsumą namie

Kai artimasis serga, gali norėtis jį šiltai aprengti ir apkamšyti su antklode, šypsosi vaistininkė J. Deksnienė. Tačiau ji pataria to nedaryti. Anot jos, karščiuojant reikėtų elgtis priešingai – rinktis plonesnius drabužius ir lengvesnę patalynę, taip pat nepamiršti reguliariai vėdinti kambarių. Tai padės lengviau „pernešti" pakilusią temperatūrą.


Poilsis

„Vis dėlto geriausias vaistas nuo karščiavimo – poilsis. Pakilus temperatūrai rekomenduojama tiesiog pailsėti ir pakankamai išsimiegoti. Taip jūsų kūnas gaus didesnį kiekį energijos, kurį galės paskirti kovai tokiomis ligomis kaip peršalimas, gripas ar koronavirusas. Kartais šios ligos gali mums priminti apie rūpestį sau, tad vietoje vaistų pasinaudokite galimybe leisti sau sustoti", – pataria vaistininkė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


24x7.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos




Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke