24x7.lt

B grupės vitaminai: ar žinote kiekvieno iš jų skirtumus ir poveikį? (163/0) 

B grupės vitaminai: ar žinote kiekvieno iš jų skirtumus ir poveikį?Dauguma gali būti susipažinę, kad B grupės vitaminai yra atsakingi už mūsų nervų sistemos palaikymą. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad kiekvienas iš jų turi savo ypatumų. Kaip atpažinti skirtingų B grupės vitaminų trūkumo simptomus?


B12 – trūksta, jei dilgčioja galūnės

Jeigu reikėtų išskirti vieną vitaminą iš visos B grupės, vaistininkas Mindaugas Rutalė pirmiausia patartų atkreipti dėmesį, ar organizmui netrūksta B12.

„Vitaminas B12 palaiko nervų sistemos veiklą, užtikrina nervinių ląstelių regeneraciją ir palaiko raudonųjų kūnelių, aprūpinančių organizmą deguonimi, gamybą. Apie šio vitamino trūkumą gali išduoti atsirandančios žaizdelės burnos ertmėje, dilgčiojančios galūnės, kai atrodo, jog šiomis tarsi laksto skruzdėlės. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį, jeigu jaučiate silpnumą, skauda sąnarius ir esate dirglesni nei įprastai. Norint pasisavinti šio vitamino galima vartoti tiek maisto papildus, tiek į mitybą įtraukti daugiau pieno produktų, mėsos, kiaušių, žuvies ir paukštienos“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja vaistininkas M. Rutalė.


B6 – mažina depresijos simptomus

Vitamino B6 naudos yra visapusės, pasakoja vaistininkas. Anot jo, šis vitaminas veikia kaip prevencinė priemonė sumažinant širdies ligų ir vėžio rizikas, o taip pat daro teikiamą įtaką mūsų psichinei sveikatai.

„Galima dažnai išgirsti, kad vitaminas B6 gali padėti sumažinti širdies ligų ir anemijos riziką, tačiau nevertėtų pamiršti kitų šio vitamino ypatybių. Pirmiausia, vitaminas B6 gali pagerinti mūsų nuotaiką sumažinti depresijos simptomus, taip pat jis naudingas mūsų smegenų veiklai – įrodyta, kad jis gali netgi atitolinti Alzheimerio ligą. Reguliariai vartojamas šis vitaminas gali padėti išvengti vėžinių ligų. Negana to, su pykinimu ir dažnu vėmimu susiduriančioms nėščiosioms jis gali tapti išsigelbėjimu nuo šių nepageidaujamų simptomų“, – pasakoja M. Rutalė.


Grožio vitaminu pramintas B7

Vaistininkas pastebi, kad vaistinėje apsilankiusiems pacientams vitaminas B7 kur kas geriau atpažįstamas kaip biotinas. Anot jo, dažniausiai pacientai biotiną vadina grožio vitaminu, tačiau jis taip pat itin naudingas sergantiems lėtinėmis ligomis.

„Biotinas padeda palaikyti normalią plaukų, odos ir nagų būklę. Todėl pirmiausia jo trūkumas pasireiškia būtent tokiais simptomais kaip dermatito alinama, paraudusi ir pleiskanojanti oda, taip pat ploni ir slenkantys plaukai bei lūžinėjantys nagai. Negana to, šis vitaminas dėl nervų sistemos stiprinimo yra svarbus sergantiems išsėtine skleroze sergantiems žmonėms bei diabetikams dėl biotino savybių palaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje. Biotino gausu ne tik mėsos produktuose kaip kepenys bei inkstai, bet ir žirniuose, avižose, kukurūzuose, migdoluose, vaisiuose ir uogose“, – pasakoja vaistininkas M. Rutalė.


Kai trūksta vitamino B1 – sutrinka virškinimas

Pasak vaistininko, vitaminas B1 yra atsakingas už normalios energijos apykaitos palaikymą mūsų organizme, taip pat turi teigiamos įtakos psichologinei funkcijai ir širdies veiklai.

„Reguliariai vartodami vitaminą B1 mes galime išvengti nervų sistemos, raumenų, širdies ir žarnyno sutrikimų. Kai mums jo trūksta, mes pirmiausia galime pradėti skųstis sutrikusiu virškinimu – dažniausiai užkietėjusiais viduriais, taip pat atsikartojančiu galvos skausmu, nusilpusia atmintimi, miego sutrikimais ir rankų tirpimu. Daugiausiai vitamino B1 galime rasti rupiuose miltuose, tokiuose mėsos produktuose kaip kepenys ir inkstai, ankštinėse daržovėse, saulėgrąžų sėklose, riešutuose, pieno produktuose ir kiaušiniuose“, – pataria vaistininkas M. Rutalė.


B grupės vitaminai, kurių trūksta rečiausiai

Sveikai besimaitinančiam žmogui neturėtų trūkti B grupės vitaminų, pasakoja vaistininkas. Anot jo, ypač B2, B3 ir B5 vitaminų trūksta itin retais atvejais.

„Šių vitaminų iš tiesų retai kam trūksta. Pavyzdžiui, vitaminų B2 ir B3 dažniausiai gali stigti lėtinėmis virškinimo arba alkoholizmo ligomis sergantiems žmonėms. Tuo tarpu vitaminą B5 mūsų organizmas pasisavina lengvai, todėl jo pritrūkus, tai gali būti ženklas, kad metas pasirūpinti labiau subalansuota ir visaverte mityba. Vaikams apie vitamino trūkumą gali išduoti sulėtėjęs augimas, o bendrai visiems gali atsirasti daugiau pigmentinių dėmių, išsivystyti dermatitas, pradėti slinkti plaukai, nusilpti raumenys. Be to, trūkstant B5 vitamino nusilpsta ir imunitetas, dėl ko kur kas dažniau sergama infekcinėmis ligomis“, – pasakoja vaistininkas.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


24x7.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke