24x7.lt

Ligonių kasos kviečia moteris profilaktiškai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio (410/0) 

Ligonių kasos kviečia moteris profilaktiškai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžioSausio 21 dieną prasidėjo Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Šia proga ligonių kasos kviečia moteris nedelsti ir profilaktiškai pasitikrinti sveikatą dėl šios ligos. Per šešiolika metų, kai Lietuvoje vykdoma gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa, pavyko pasiekti teigiamų rezultatų: ne tik sumažėjo mirtingumas nuo gimdos kaklelio vėžio, bet ir pagerėjo šios ligos diagnostika.
 
„Iki programos atsiradimo moterims būdavo nustatomas vėlyvas gimdos kaklelio vėžys, o pradėjus įgyvendinti prevencijos programą – dažniau diagnozuojamas ankstyvosios stadijos gimdos kaklelio vėžys ar net ikivėžiniai pakitimai, kurie yra visiškai pagydomi", – pabrėžia Šiaulių teritorinės ligonių kasos vadovė Dalia Miniauskienė.
 
Vis dėlto Lietuvos moterų sergamumas šia sunkia liga tebėra vienas didžiausių Europoje. Efektyviau vykdyti prevencinę programą padėtų moterų pasiryžimas laiku kreiptis į savo šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą. Šiaulių teritorinės ligonių kasos duomenimis, per pastaruosius metus gimdos kaklelio vėžio prevencijos  programoje dalyvavo 50 procentų Šiaulių ir Telšių apskričių 25–59 metų amžiaus moterų. Kad patikros programa būtų iš tikrųjų efektyvi, rekomenduojama patikrinti bent 80 procentų minėto amžiaus moterų.
 
Pagal Lietuvoje vykdomą gimdos kaklelio vėžio prevencijos programą minėto amžiaus moterys, apdraustos privalomuoju sveikatos draudimu, kartą per 3 metus gali nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Už šias paslaugas mokėti nereikia, nes ligonių kasos sumoka Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
 
Pirmiausia moteriai atliekamas gimdos kaklelio citologinio tepinėlio tyrimas. Įtarus pakitimus, atliekama gimdos kaklelio biopsija. Jei liga diagnozuojama laiku, išsaugoma moters sveikata ir darbingumas,  išvengiama didesnių gydymo išlaidų.

Svarbu nedelsti
 
Gydytojų ginekologų teigimu, ikivėžiniai pokyčiai ar neinvazinis gimdos kaklelio vėžys sėkmingai gydomi  pašalinant pažeistas ląsteles ir išsaugant sveikus audinius. Taikant šį gydymą pasiekiama labai gerų rezultatų – išgijimas siekia iki 100 procentų. Nustačius invazinį gimdos kaklelio vėžį, jau atliekama didelės apimties operacija, dažniausiai skiriamas chemospindulinis gydymas. Štai kodėl taip svarbu ligą diagnozuoti kuo anksčiau, kol  ji yra nesunkiai išgydoma.
 
Vykdant gimdos kaklelio vėžio prevencijos programą, sergamumą šia liga ir mirtingumą nuo jos galima ženkliai sumažinti, todėl  25–59 metų moterys kviečiamos neatidėlioti, nelaukti akivaizdžių ligos simptomų, o savo iniciatyva kreiptis į šeimos gydytoją arba akušerį ginekologą ir profilaktiškai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio.

Infografikus rasite čia.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


24x7.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos




Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke