24x7.lt

Nerimo ir įtampos laikotarpį padės įveikti vaistažolėsNerimas, pergyvenimai ir stresas tapo šių dienų palydovais. Pasak šeimos gydytojos Evelinos Nevardauskaitės-Rudzikienės, šie veiksniai neigiamai veikia žmonių sveikatą. Nervų sistema tiesiogiai susijusi su širdies negalavimais, todėl ilgalaikis stresas tampa šių ligų katalizatoriumi.

daugiau

Naminis jogurtas – misija įmanoma: kaip jo pasigaminti namuose?Natūralus jogurtas – sveikatai naudingas produktas. Jame yra baltymų, kalcio, gausu organizmui itin naudingų gerųjų bakterijų, kurios yra atsakingos ne tik už mūsų virškinimo sistemos veiklą, bet ir už viso organizmo gerovę. Jos padeda stiprinti imuninę sistemą, kovoja su potencialiais pavojais ir apsaugo nuo nemalonių bei skausmingų uždegimų. Žinoma, viena svarbiausių jų funkcijų – užtikrinti tinkamą žarnyno gleivinės mikroflorą.

daugiau

Naminiai gyvūnai – ne tik pramoga, bet ir nauda vaikams„Dažnai girdime, kad suaugę žmonės, turintys augintinį, lengviau užmezga naujas pažintis, rečiau serga depresija ir yra laimingesni. O ar kada susimąstėte, kokią naudą augintiniai teikia vaikams? Ar vaikai taip pat jaučia augintinių teikiamus privalumus ir kokie jie yra?“ – klausia Vilniuje ir Kaune veikiančios ankstyvojo ugdymo mokyklos „Eureka“ mokytoja Laura ir pristato mokslininkų įžvalgas apie tai, kokią naudą mažiesiems teikia naminiai gyvūnai. 

daugiau

Kaip prižiūrėti odą po tatuiruotės seanso ar auskaro vėrimoŠvelnėjant visuomenės požiūriui į tatuiruotes ir auskarus, vis dažniau žmonių nusprendžia jais „patobulinti“ savo kūną. Norint išvengti komplikacijų, vaistininkė pataria eiti tik pas kvalifikuotą meistrą bei griežtai laikytis priežiūros rekomendacijų. „Ši tema vaistinėje nėra pati dažniausia, tačiau per paskutinius kelerius metus tokių klientų tikrai padaugėjo, ypač kalbant apie gyventojus, ateinančius tiesiai iš tatuiruočių salono. Tam tikriausiai įtakos turi ir mada, ir visuomenės požiūrio pasikeitimas į tatuiruotes – nebeliko stigmatizacijos, bei atsakingas meistrų ir klientų požiūris į odos priežiūrą po tatuiruotės seanso ar auskarų vėrimo“, – pranešime žiniasklaidai komentuoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Roberta Janulytė.

daugiau

Gydytoja dietologė griauna mitus apie nostalgišką vaikystės patiekaląNe paslaptis, jog visi tėvai beveik kasdien susiduria su galvos skausmu, ką pasiūlyti savo išrankiam mažajam valgytojui. O juk norisi, kad maistas būtų kokybiškas, subalansuotas ir įvairus. Tačiau ne visi žino, jog tie patys maisto produktai savo naudingų medžiagų gausa dėl skirtingų žaliavų ar technologinio proceso gali labai skirtis.

 

daugiau

Kankina nerimas? Psichologė siūlo sugrįžti į sodus bei daržusNerimą dėl pandemijos pakeitusi įtampa dėl Rusijos karo Ukrainoje ir toliau sekina daugelio gyventojų psichiką. Tačiau dienoms po truputį šylant, dalis žmonių randa būdą atsipalaiduoti – pasinerti į žemės darbus ir užsiimti sodininkyste. Pasak psichologės Rositos Pipirienės, žmogus yra gamtos dalis, tačiau šiandieną daugeliui ėmė trūkti ryšio su žeme.

 

daugiau

KTU psichologas apie karą Ukrainoje: tikrosios pasekmės psichinei sveikatai gali išryškėti jau viskam aprimusKaro Ukrainoje metu tūkstančiai žmonių neteko savo artimųjų, patyrė siaubą stebėdami sprogdinamus miestus, žudomus žmones ir civilių paniką. Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) psichologo Eimanto Lukoševičiaus, Europos Sąjungos pašonėje vykstantis karas paliečia kiekvieną, todėl yra svarbu atrasti būdą, kaip padėti ne tik nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams, bet ir sau.

daugiau

Saugus maistas ant Šventų Velykų staloArtėjant Šventom Velykom, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento (NVSC) specialistai primena pagrindinius principus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint po švenčių išvengti ūmių žarnyno infekcinių susirgimų. Labai svarbi yra tinkama asmens bei aplinkos higiena ir saugus maistas. Kai kurie žarnyno ligų sukėlėjai aplinkoje būna gyvybingi pakankamai ilgai (nuo 2 parų iki mėnesio), priklausomai nuo sukėlėjo.


daugiau

Patarimai Velykoms: kada galima nebijoti net ir nesveikais laikomų produktųVelykos – džiugiausia pavasario šventė. Susitinkame su artimaisiais, džiaugiamės vis dažniau pasirodančia saule, šviežiu derliumi ir velykinio stalo gardumynais. Bet kaip pasirūpinti, kad pakilus nuo stalo nereikėtų kelių valandų ar net dienų praleisti ant sofos, negaluojant po persivalgymo? Kiek ir kokių kiaušinių valgyti? O kaip sutramdyti vaikų norą suvalgyti visus po ranka pasitaikiusius šokoladinius zuikius ir kiaušinius? Dietistė Vaida Kurpienė ragina nepamiršti, kad šventės esmė yra ne kiek suvalgyti, o kiek pabūti su šeima ir pabendrauti.


daugiau

Sveikatai palanki daržovė – brokoliai (receptas)Dėl savo naudos sveikatai ir paruošimo būdų įvairovės brokoliai – viena vertingiausių daržovių. Brokoliuose gausu skaidulų, geležies, vitaminų A, C, K ir kitų vitaminų bei mineralų. Tiesa, brokoliai ne tik maistingi, bet ir lengvai paruošiami. Užtenka vos keletą minučių juos pavirti garuose ir turėsite puikų garnyrą prie karštų patiekalų.

daugiau
71 - 80 iš 2587 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke