24x7.lt

Ką apie avokadus turi žinoti kiekvienas jų mėgėjasNors avokadai tituluojami pusryčių maistu – virtuvėje jie panaudojami kur kas universaliau. Iš jų gaminami įvairūs padažai, gardinamos salotos, makaronai, sriubos, plakami sveikuoliški kokteiliai ar net ruošiami desertai. Vis dėlto norint avokadus išlaikyti kokybiškus ir atskleisti nepaprastą jų skonį – kelias jų laikymo ir gaminimo gudrybes žinoti pravartu.

daugiau

Pasaulinę bėgimo dieną − skatinimas pajudėti dėl savo fizinės ir psichinės sveikatosKiekvienais metais pirmąjį birželio trečiadienį minima Pasaulinė bėgimo diena. 2022 metais tai – birželio 1 diena. Ši diena iš pradžių buvo švenčiama kaip nacionalinė bėgimo diena Jungtinėse Amerikos Valstijose. Oficialiai Pasaulinė bėgimo diena buvo įtvirtinta 2016 m. birželio 1-ąją. Bėgimo dienos metu įvairiais būdais propaguojama paprasta, pigi ir efektyvi fizinė veikla – bėgimas, taip skatinant kiekvieną žmogų pajudėti savo fizinės ir psichinės sveikatos labui. 2021 m. Pasaulinės bėgimo dienos paminėjimas buvo daug sudėtingesnis dėl COVID-19 pandemijos.


daugiau

Rabarbarai – marinuoti, troškinti, keptiDideliais lapais ir ilgu mėsingu stiebu išsiskiriantys rabarbarai daržuose gali būti auginami ir kaip puošmena, ir kaip daržovė. Manoma, kad Kinijos civilizacija jų džiovintas šaknis naudojo jau prieš 3000 metų – kaip vidurinius laisvinančius vaistus. Pirmieji įrašai apie rabarbarus Vakarų civilizacijoje skaičiuoja daugiau nei 2000 metų. Tuo metu graikai ir romėnai juos taip pat naudojo medicininiais tikslais. Tik XVII a. vienas italų botanikas pristatė kelias populiariausias valgomas rabarbarų rūšis. Nepaisant to, dar kelis šimtmečius niekas jų, bent jau plačiu mastu, nevalgė. Tačiau šiuo metu rabarbarai išgyvena tikrą renesansą ir yra naudojami įvairių patiekalų gamyboje.

 

daugiau

Pasaulinė bičių diena: patarė, kiek medaus vartoti per dieną ir kur jo nelaikytiBitės, besirūpinančios augalų apdulkinimu, yra gyvybiškai svarbios Žemės ekosistemos išlikimui. Deja, jų populiacija kasmet mažėja, todėl stengiamasi, kad bitininkystė įgautų naują kvėpavimą: tokia naujovė kaip aviliai ant biurų, viešbučių, verslo pastatų stogų pasaulyje tampa prestižo ir socialinės verslo atsakomybės išraiška, o medus – puikia verslo dovana. Be to, pirkdami medų palaikome bitininkus ir prisidedame prie nykstančių bičių išsaugojimo. Gegužės 20-ąją minint Pasaulinę bičių dieną prekybos tinklo „Rimi“ sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė kviečia prisiminti medaus naudingąsias savybes. Nors jis nėra gyvybiškai būtinas žmogui, bet visada kelia tik geras emocijas ir turi pranašumų prieš kitus saldiklius.


 

daugiau

Kaip išsirinkti odontologą ir kliniką, kad netektų gailėtis?Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 2 tūkst. odontologijos klinikų – nuo nedidelių kabinetų, kuriuose dirba vienas odontologas, iki didelių, praktiškai visas odontologines paslaugas teikiančių klinikų ir centrų, kuriuose pacientų laukia kelios dešimtys itin aukštą kvalifikaciją turinčių, skirtingose odontologijos srityse besispecializuojančių gydytojų. Visų šių klinikų misija viena ir ta pati – padėti pacientams išspręsti kamuojančias odontologines problemas.


daugiau

Ką būtina pasiimti ruošiantis išvykai į gamtą?Šilti ir saulėti orai ne vieną paskatina išvykai į gamtą. Keliaujant į miškus ar parkus svarbu nepamiršti, jog šiuo laikotarpiu bundanti gamta gali pametėti iššūkių mūsų sveikatai. Kokių priemonių turėtų būti kiekvieno aktyviai laisvalaikį gamtoje leidžiančio žmogaus rankinėje?


daugiau

Judėjimo sveikatos labui diena: judėkime išradingai ir sistemingaiSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC) primena, kad gegužės 10 d. visame pasaulyje minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimo pradžią 2000 m. inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), o nuo 2002 metų minėjimai organizuojami daugumoje pasaulio valstybių. PSO ragina įvairiais renginiais, mankštomis ir akcijomis skatinti piliečių fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonių. Daugelyje ekonomiškai išsivysčiusių ir dalyje sparčiai besivystančių pasaulio šalių šios ligos jau pasiekė epidemijos lygį.


daugiau

Koks bėgimas gali stiprinti sveikatą?Pakankamas fizinis aktyvumas kaip viena svarbiausių žmogaus organizmo funkcijų yra svarbus visais gyvenimo etapais. Mokslo tyrimais įrodyta, kad fizinis aktyvumas veiksmingai mažina riziką sirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, padeda išsaugant psichikos sveikatą, palaiko širdies ir kraujagyslių sistemos ir kvėpavimo sistemos būklę bei raumenų jėgą, mažina osteoporozės riziką, palankiai veikia virškinimo, endokrininę, imuninę sistemas bei kognityvines funkcijas, gerina savijautą, mažina streso reakcijas, nerimą ir depresijos simptomus.


daugiau

Šiltasis sezonas – išbandymas ir jaunai širdžiaiArtėjant vasarai suintensyvėja daugumos gyvenimo ritmas. Baigiamieji studijų egzaminai, karšti orai, aktyvesnis sportas lauke ir prasidedantis vakarėlių sezonas gali tapti tikru išbandymu netgi ir jaunai širdžiai.

 

daugiau

Kamparo aliejaus panaudojimo būdai, apie kuriuos greičiausiai nežinojoteNuo seno žinomas ir kone kiekvienų namų vaistinėlėje esantis kamparo aliejus dažniausiai naudojamas pagal savo tikrąją paskirtį. Jis padeda malšinti vietinį skausmą, gelbsti esant raumenų, sausgyslių ar sąnarių uždegimui. Tačiau tik nedaugelis žino, kad šio preparato panaudojimo spektras gerokai platesnis. Įsidėmėję keletą patarimų, kamparo aliejų panaudosite ne tik kaip natūralų grožio eliksyrą, bet ir kaip apsisaugojimo nuo vabzdžių priemonę.


daugiau
61 - 70 iš 2587 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke