24x7.lt

Stresą galima sumažinti augaliniais preparatais ir pokalbiais su specialistaisArtėjant antrajam karantinui ir užsikrėtusiųjų COVID-19 kreivei kylant aukštyn, gyventojai patiria vis daugiau streso. Visi reaguojame į fizinius ir psichologinius aplinkos veiksnius, vadinamuosius stresorius – šiuo atveju tai karantinas ir baimė susirgti koronaviruso infekcija. Atsakas į tai ir yra stresas. Vienu atveju tai mobilizuoja darbui, iššūkiams – saugotis viruso, paisyti karantino taisyklių.

daugiau

Kaip išvengti užsidarymo namuose sukeltų sveikatos problemųSavaitgalį grįžome į visuotinį karantiną, kuris reiškia, kad vėl didelę dalį laiko praleisime namuose. Socialinio gyvenimo apribojimas – būtina priemonė, siekiant suvaldyti sunkiai kontroliuojamą koronaviruso plitimą, tačiau tai neturėtų tapti užsidarymu tarp keturių sienų.


daugiau

Sportuosiantiems namuose: treniruoklius gali pakeisti laiptai ir vandens buteliaiŠalyje paskelbus trijų savaičių karantiną sporto klubų lankytojai liko be galimybės reguliariai sportuoti. Vis dėlto profesionalūs treneriai tikina, kad kokybiškas sportas bei fizinis aktyvumas įmanomas ir namų sąlygomis, bei atkreipia dėmesį, kaip namuose sportuoti tinkamai, kad būtų išvengta įvairių traumų.

daugiau

Europos sveikos mitybos dieną dėmesys sveikatai palankiai bei tvariai mitybaiSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad lapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo maitinimosi, todėl šią dieną Europos šalyse siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sveikatai palankaus maitinimosi svarbą bei mitybos specialistų rekomendacijas.


daugiau

Virusų užkluptiems kvėpavimo takams – veiksminga pagalba iš bičiųPeršti gerklę, užgulusi nosis, dingęs balsas, vargina kosulys. Tokiu atveju pirmoji pagalba yra „dangaus medicina“, kurią sukūrė bitės. Nors nėra tokio oficialaus pavadinimo, tačiau šį terminą pasiūlęs fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius priminė, kad bitės – vieninteliai vabzdžiai, gaminantys žmogui daug reikalingų maisto medžiagų, taip pat natūralių vaistų.


daugiau

Gydytoja dietologė dr. E. Gavelienė: sergant žmogui labiausiai reikia baltymųKoronaviruso atvejams šalyje mušant rekordus, gyventojai ypatingai susirūpinę savo sveikata. Ligų prevencijai skiriamas itin didelis dėmesys, o susirgus siekiama kuo greičiau atsistoti ant kojų, mat nusilpusiems žmonių organizmams COVID-19 infekcija dar pavojingesnė.

daugiau

Savaitės klausimas: kokius produktus galima liofilizuoti?Liofilizacija yra vienas iš daugelio džiovinimo būdų, kuris šiuo metu itin populiarus. Liofilizuoti galima bet kokį maisto produktą, kurio sudėtyje yra vandens: tai ir vaisius, uogas, daržoves, prieskonius, taip pat ir sultis, valgomų gėlių rūšių žiedus, medų, mėsą, pieną, varškę, ledus, jogurtą ar net kavą.

daugiau

Sporto medicinos gydytojas: sportuojate daug ar mažai, tikrintis sveikatą – būtina Kaip ir automobiliui, taip ir kiekvienam sportuojančiam reikia nuolatinės apžiūros, kad jo variklis „neperdegtų“, detalės tarnautų kuo ilgiau, o noras sveikiau gyventi ar varžytis su kitais neapkarstų. Kaip teigia sporto medicinos specialistas, gydytojas Mantas Ambraška, šios taisyklės pritaikomos ne tik profesionalams, bet ir mėgėjams, kuriems keičiantis orams ir ruošiantis naujiems startams reikia laikytis tam tikrų esminių taisyklių.

daugiau

Psichologai perspėja: nerimaudami dėl COVID-19 galime išgyventi ir depresijos požymiusNors koronaviruso sukeltas karantinas turėjo neigiamos įtakos Lietuvos gyventojų psichologinei sveikatai, didžiausi iššūkiai laukia ateityje. Kaip teigia psichologė psichoterapeutė Irena Masiulienė, depresijos simptomus dabar dar labiau sustiprina ne tik augantis nerimas dėl ateities, bet ir ateinantis tamsusis sezonas. Nors tendencijos kelia nerimą, dažnas į pavojingos ligos siunčiamus signalus tiesiog numojama ranka.

daugiau

L. Slušnys apie pandemijos ir karantino įtaką vaikų bei tėvų santykiams: „Problemos atsiranda dėl nemokėjimo klausytis“ COVID-19 pandemija pakeitė pasaulį negrįžtamai. Ji daro įtaką ekonomikai, sveikatos sektoriui, taip pat ir žmonių tarpusavio santykiams. Karantino metu kur kas daugiau laiko praleidome su artimaisiais, taip pat ir šiomis dienomis, kuomet susirgusiųjų koronaviruso infekcija ir dėl to nusprendžiančių likti namie daugėja. Šeimos nariams tai – ne tik galimybė užmegzti artimesnius santykius, bet ir rizika patirti didesnį nuovargį. 

daugiau
61 - 70 iš 2256 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke