24x7.lt

Gydytoja dietologė: daugiau spalvų – daugiau sveikatosSveikas maitinimasis yra vienas iš svarbiausių išorinių faktorių, veikiančių mūsų sveikatą. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytoja dietologė Daiva Pipiraitė-Lazarevičienė pranešime žiniasklaidai sako, kad maistas nėra vaistai, bet daro didelę įtaką ligų buvimui arba nebuvimui.


daugiau

Fitoterapija ir sveikataApie vaistinguosius augalus ir jų poveikį sveikatai žinoma nuo seno. Daug amžių gydyta bei gydytasi vadovaujantis intuicija ir ilgamečiais stebėjimais, vaistingųjų medžiagų veikimą neretai dar sustiprinant žodinėmis formulėmis – užkalbėjimais. Jau Renesanso epochoje žinota, kad vaistas gali būti nuodas, o nuodas – vaistas, t. y. dozė lemia, ar medžiaga veiks kaip vaistas, ar kaip nuodas.

daugiau

Raudonasis ir oranžinis greipfrutų karalius: originalūs receptai jūsų staluiBelaukiant nenumaldomai artėjančios žiemos ypač būtina stiprinti imunitetą, o tam puikiai tinka citrusiniai vaisiai. Šaltuoju metų laiku parduotuvių lentynos prisipildo ne tik įprastų citrinų ar apelsinų, bet ir tiesiog stebuklingu vadinamo vaisiaus – raudonųjų ir oranžinių didžiųjų greipfrutų.

daugiau

Gydytojas perspėjo sportuojančius: sportuoti internetu – sveika, ieškoti jame patarimų – ne Karantinas, sporto salių uždarymas ir grupinių treniruočių ribojimai sportininkų mėgėjų entuziazmo sportuoti nesumažino – jie persikėlė į miškus, parkus ar šiltus savo namus. Nors aplinka ir sąlygos sportuoti dažnam mėgėjui pasikeitė, tačiau tikimybė patirti traumas ar susilpninti savo imunitetą išlieka, ypač kai sporto programų, treniruočių ir mitybos planų pradedama ieškoti internete. Sporto medicinos gydytojas Mantvydas Šilkūnas pabrėžia, kad net ir treniruojantis namuose, specialistų priežiūra yra būtina.

daugiau

Psichikos sveikata svarbu: 12 patarimų, kaip sumažinti stresą Covid-19 metuLietuvos Raudonasis Kryžius pastebi, kad įsibėgėjus antrajam karantinui, vis daugiau žmonių patiria stresą ir nerimą, todėl dabar itin svarbu atkreipti dėmesį ne tik į fizinę, bet ir į psichinę sveikatą. „Esame dar vienoje sudėtingoje, neapibrėžtoje situacijoje. Vieniems adaptuotis prie jos sekasi geriau, kitiems – sunkiau. Šiuo metu labai svarbu stebėti ir savo psichologinę būseną bei savijautą. Dalijamės patarimais, kurie, tikime, gali būti naudingi aplinkiniams ir kiekvienam iš mūsų“ – pranešime žiniasklaidai sako Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

daugiau

Fizinis aktyvumas senyvame amžiuje – motyvaciją didina fizinė veikla su bendraminčiaisSenstant prastėja pusiausvyra, nyksta raumenų masė, lėtėja reakcija, todėl griuvimai – dažnas senyvo amžiaus žmogaus palydovas. Išvengti tokių traumų gali padėti fizinis aktyvumas, ypač pusiausvyros, funkciniai ir jėgos pratimai. Tačiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Sporto medicinos gydytojas dr. Gediminas Tankevičius sako, kad žmonės nuo 65 metų turėtų apskritai stengtis būti fiziškai aktyvūs, nes fizinio aktyvumo nauda labai plati. Pasak G.Tankevičiaus, svarbiausia, kad fizinė veikla teiktų malonumą.


daugiau

5 svarbiausios medžiagos šaltuoju metų laiku – iš kokio maisto jų gauti?Siekiant apsisaugoti nuo įvairių ligų ir jaustis gerai, svarbu savo organizmą aprūpinti būtinais vitaminais ir mikroelementais. Tai ypač aktualu peršalimų sezono metu, o ypač šiemet, kai siaučia COVID-19 pandemija. Stiprus imunitetas tokiomis aplinkybėmis tampa paskutine ir pačia svarbiausia gynybine linija kovoje su ligas sukeliančiais virusais ir bakterijomis. Pranešime žiniasklaidai dietistė Vaida Kurpienė išskiria 5 kiekvienam žmogui būtinas medžiagas, kurios padeda užtikrinti gerą savijautą ir yra reikalingos imuninei funkcijai palaikyti.


daugiau

Maisto ekspertė pataria sumuštiniams suteikti naują skonįVėstantys orai ir karantinas sulėtino gyvenimo ritmą – žmonės vis daugiau laiko praleidžia namų erdvėje, o būdami namie ir gamina daugiau. Kadangi ruduo tradiciškai asocijuojasi su derliumi, sezoniniai patiekalai atranda vietą dažname valgiaraštyje.

daugiau

Odontologijos klinika ŠiauliuoseDantys - tai toks organas, be kurio neįsivaizduojamas gyvenimas. Jų neturint, beveik neįmanoma valgyti. Taip pat estetinis žmogaus vaizdas sugadintas, jei trūksta bent vieno arba kelių dantų.

daugiau

Kokia burnos higienos nauda?Vos tik suskaudus dantį, žmonės dažnai neskuba kreiptis į odontologą. Kai kurie žmonės laukia, kol danties skausmas liausis, kiti renkasi liaudiškas priemones. Danties skausmas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai pasitaikanti priežastis yra nepriežiūra. Neprižiūrėtas dantis ima skaudėti ir tuomet reikia odontologo paslaugų.

daugiau
51 - 60 iš 2256 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke