24x7.lt

Pikniko atmintinė: vaistininkė pataria, kaip išvengti nemalonių skrandžio sutrikimųAtėjus vasarai, daugelis miestą iškeičia į gamtą ir keliauja prie įvairių vandens telkinių, kur rengia pasisėdėjimus, piknikus ir grilio vakarėlius. Tačiau gamtoje maisto laikymo sąlygos ne visada būna tinkamos – sudėtingiau jį apdoroti ir paruošti kepimui. BENU vaistininkė Greta Vaitoškaitė sako, kad dėl šių priežasčių didėja rizika susirgti virškinimo trakto ligomis ir infekcijomis. Ji dalijasi esminiais patarimais, kurie padės išvengti šių nemalonių susirgimų.

daugiau

Sveikatinanti vaistažolių arbatų galia: kada ir kokią rinktis?Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti? „Pasijutę prastai dalis pacientų gydymą nori pradėti nuo natūralesnių priemonių. Dažnai vaistinėje klausia, kokia arbata tiktų šiek tiek pamažinti cukraus, cholesterolio rodmenis, pagerinti kepenų, virškinimo ar regėjimo būkles. Yra ir klientų, kurie vaistažolių arbatas vartoja ištisus metus – jas keičia priklausomai nuo savijautos ir sezono“, – pranešime žiniasklaidai sako „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Giedrė Tautkevičienė.

daugiau

Ekspertai išsklaido mitus apie automobilio kondicionierių: svarbiausia tinkama priežiūra ir naudojimasKarštomis vasaros dienomis, ieškodami atgaivos, nevengiame į pagalbą pasitelkti oro kondicionavimo sistemas, kurias dažniausiai naudojame savo automobiliuose. Tiesa, apie jas sklando daug įvairiausių mitų. Šeimos gydytoja ir automobilių pardavimo ekspertas teigia, kad dažniausiai jie yra nepagrįsti, tiesiog reikia kondicionierių tinkamai prižiūrėti bei teisingai juo naudotis.

daugiau

Klausiate – atsakome: Kokias dešreles saugiausia kepti lauko kepsninėse?Renkantis dešreles kepimui, būtina atkreipti dėmesį į ženklinimo informaciją etiketėse, kuriose gamintojai nurodo dešrelių pavadinimą, apdorojimo būdą, sudėtį, paskirtį, vartojimo instrukciją, laikymo sąlygas, tinkamumo vartoti terminus, taip pat įvertinti ir tai, kaip jos supakuotos, pakuotės sandarumą.

daugiau

Karštai dienai – salotos su arbūzais: trys vegetariški receptaiŠvieži ir gaivūs arbūzai – vienas iš didžiausių vasaros malonumų. Arbūzai ne tik karštą dieną aprūpina organizmą skysčiais, bet ir yra gausūs antioksidantų bei vitaminų. Be to, arbūzus lengvai panaudosite ir gamindami įvairiausias salotas, jie dera tiek su vaisiais, uogomis, tiek su įvairiausiais sūriais.

daugiau

Kokią arbatą gerti vasarą? Pataria žolininkasLietuviai labiausiai mėgsta vaisinę bei juodą arbatas ir daugiausiai jų išgeria, žinoma, žiemą, nustumdami šį gėrimą toliau į lentynas vasaros metu. Pasak žolininko Mariaus Lasinsko, klaidingas yra žmonių įsitikinimas, kad arbata – tai šaltojo sezono gėrimas. Žiemą ar vasarą, šilta arbata po pietų pagerins virškinimą, suteiks žvalumo ryte, o vakare nuramins. Žolininkas pataria vasarą atsargiai gerti labai šaltą arbatą – organizmui tai gali sukelti šoką ir vietoje lauktos naudos teks gydytis peršalimą.

daugiau

Vasaros poilsis ir sveikatos stiprinimasŠiluma ir gaiva, poilsis ir iškylos vasarą gali teikti ir malonių patirčių, ir palikti randų. Todėl suaugusiesiems ir vaikams verta žinoti galimas rizikas bei, kai įmanoma, pasirūpinti saugumu.

daugiau

Jūros liga. Kaip jos išvengti ar palengvinti jos simptomusKeliavimas įvairiomis transporto priemonėmis – automobiliais, laivais, traukiniais – gali sukelti jūros ligą – kinetozę. Paprastai jūros liga susergama kelionės metu, bet ligos simptomai gali atsirasti ir lifte, atrakcionuose ir netgi sūpuoklėse. Šią būklę gali sustiprinti tam tikri veiksniai, pavyzdžiui, nerimas, stiprūs kvapai, alkis ar persivalgymas. Liguista būsena paprastai būna laikina ir pasveikstama labai greitai.

daugiau

Pagal kokius kriterijus reikėtų rinktis psichologą?Psichologai, kaip ir bet kurie kiti specialistai, būna įvairūs. Skiriasi jų darbo kokybė, patirtis, paslaugų įkainiai ir gebėjimai, neminint daug kitų dalykų. Todėl kaip ir visais kitais atvejais, psichologo paslaugas reikia mokėti pasirinkti tinkamai: taip, kad jūsų poreikis ir lūkesčiai galėtų būti patenkinti pasirinkto psichologo kompetencijomis ir gebėjimais.

daugiau

Probiotikų užtaisas vasarai: kefyras ir švelniai raugtos daržovėsProbiotikais vadinamos gerosios bakterijos, kurios gyvena mūsų organizme ir aktyviai dalyvauja virškinimo procesuose, šalina toksinus, sintetina vitaminus bei saugo nuo „nedraugiškų“ bakterijų – šios taip pat yra nuolatiniai gyventojai mūsų kūne.

Nuo gerųjų ir blogųjų bakterijų balanso organizme priklauso medžiagų apykaita, imuninės sistemos stiprumas – netgi svoris ir nuotaika,  – pranešime žiniasklaidai tvirtina dietistė Vaida Kurpienė. 

daugiau
51 - 60 iš 2587 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke