24x7.lt

Komplikuoto sutrikimo spąstuose – vis daugiau Lietuvos gyventojų Tamsiuoju metų periodu žmonės įprastai pradeda labiau skųstis užklupusiu bendru silpnumu, atsiradusiu nuovargiu ir koncentracijos stoka. Gydytoja neurologė Loreta Leščinskienė įspėja, kad jaučiant šiuos ir panašius simptomus, nederėtų į juos numoti ranka. Tai gali būti pirmieji lėtinio nuovargio sindromo (LNS) simptomai, kurių negydant, gali išsivystyti rimtos sveikatos problemos.


daugiau

Ar per dieną suvartojate pakankamai vitamino C?Puikiai žinome, kad vitaminas C svarbus gyvybinėms žmogaus organizmo funkcijoms.  Tačiau kaip užtikrinti šio vitamino reikiamus kiekius? Kokie yra stokos simptomai, kokiuose maisto produktuose ieškoti šio vitamino?


daugiau

Vaistininkė pataria: kiek mandarinų galima suvalgyti per dieną?Tikriausiai ne vienam mandarinų kvapas asocijuojasi su šventiniu sezonu. Per visus metus pasiilgęs šių vaisių, dažnas praranda saiką. Vis dėlto valgant mandarinus paskaičiuoti verta ir per dieną nederėtų peržengti 300 gramų arba maždaug 6 vienetų vaisių ribos.

daugiau

Avokadai: kokios įdomybės slypi šių vaisių savybėseAvokadai vienareikšmiškai užkariavo lietuvių širdis. Švelnus skonis, maloni konsistencija ir daugybė jo panaudojimo būdų lėmė, kad parduotuvių lentynose visuomet rasite šį pamėgtą vaisių. Įvairiausiomis įdomybėmis apipintas avokadas užėmęs ne tik mūsų virtuves, bet ir socialinius tinklus – jis tituluojamas instagramiškiausiu vaisiu.

daugiau

Šventinė karštinė: kaip išsirinkti žuvį?Kiekvienas su nekantrumu laukia to momento, kuomet visa šeima susirinks prie šventinio stalo. Tiesa, namų šeimininkės, kaip ir kasmet, sprendžia tikrą galvosūkį – kokiais patiekalais nustebinti šį kartą? Nors įprastai žuvis atsiduria viena pirmųjų sąraše, būtina žinoti, kaip teisingai ją išsirinkti.

daugiau

Kaip tėvai turėtų kalbėtis su paaugliais apie lytinį gyvenimą?Dalis tėvų vengia kalbėti su paaugliais apie seksą ir šią atsakomybę permeta specialistams, mokyklose vedantiems lytiškumo pamokas. Tačiau šeima yra labai svarbus veiksnys rizikingo paauglių lytinio gyvenimo prevencijoje. Karoliniškių poliklinikos Jaunimo sveikatos centro visuomenės sveikatos specialistė Silvija Cicėnaitė sako, kad rizikingu lytiniu elgesiu paaugliai dažniausiai kompensuoja šilumos ir artumo trūkumą šeimose.

daugiau

Karantino metu akių būklę gali pagerinti ekranų dietaŠaltasis metų laikas, kai prasideda šildymo sezonas, visuomet tampa iššūkiu akims. Išsausėjusios, paraudusios akys – pažįstamas jausmas, ko gero, visiems, daugiau laiko praleidžiantiems prie kompiuterio. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė pranešime žiniasklaidai sako, kad akių būklę karantinas veikia labai stipriai.

daugiau

Pataria, į ką atkreipti dėmesį perkant šviežią žuvįŽuvys – maistingas ir sveikatai palankus, vertingų maistinių medžiagų turintis produktas, ypač jei yra šviežias. Įprastai prekybos vietose vartotojai gali įsigyti neišdarinėtos ir jau išskrostos, supjaustytos griežinėliais ar iš įvairių rūšių žuvies paruoštos filė, kuri yra niekaip neapdorota, tik atšaldyta. Tačiau perkant šviežią (atšaldytą) nesupakuotą žuvį iš ledo vitrinos, visada svarbu atkreipti dėmesį, kad mažiausiai pusė žuvies paviršiaus būtų padengta ledu.

daugiau

Du balandėlių receptai: maisto ekspertė atskleidžia jų gamybos gudrybesAtšalus orams vis dažniau norisi pastumti į šalį egzotiškus patiekalus ir sočiai pavalgyti šilto, paprasto, naminio maisto. Tokio, kokį sekmadieniais gamindavo mama ar močiutė. Vaikystę primenančių patiekalų poveikis mūsų nuotaikai ir savijautai milžiniškas. Todėl visada bus dienų, kai norėsis prisidėti sklidiną lėkštę kvapnių balandėlių.


daugiau

Specialistai: ašaros veikia kaip juokas, tik stipriauTamsusis sezonas, daugeliui siejamas su rudenine depresija, jau čia. Negana to, šalyje paskelbtas antrasis karantinas, o kasdien pasiekiame susirgusiųjų COVID-19 infekcija antirekordą. Nenuostabu, kad emocijų perteklių šiomis dienomis daugelis žmonių vis dažniau išlieja verkdami. Verkimas žmogaus organizmui yra netgi naudingesnis nei šypsojimasis, pastebi specialistai.


daugiau
41 - 50 iš 2256 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke