24x7.lt

Šeimos gydytoja papasakojo, kokių klaidų nedaryti, norint sėkmingai mesti svorįSparčiai šylant, orams nemaža dalis žmonių pradeda intensyviai ruoštis vasaros sezonui ir daugiau dėmesio skiria savo kūno linijoms. Tiesa, net pradėjus aktyviau sportuoti ir riboti tam tikrų maisto produktų kiekį, ne visada gali pavykti atsikratyti nereikalingų kilogramų. Kokios klaidos dažniausiai sutrukdo pasiekti norimų rezultatų ir kaip atpažinti, kada dėl padidėjusio svorio kaltos kitos sveikatos problemos?

daugiau

ImageParadoksalu, tačiau mūsų vaikai nebemoka žaisti, jiems trūksta vaizduotės. Namuose vieną po kito įveikdami kompiuterinių žaidimų lygius vaikai įdarbina tik labai mažą dalį savo mąstymo, kūrybiškumo gebėjimų, netobulina specialių įgūdžių, sako docentė dr. Milda Brėdikytė, su kolegomis kurianti naratyvinių žaidimų metodiką, kuri padeda žaidžiant išlaisvinti kūrybiškumą, smalsumą, įtraukia į įvairių kasdienių problemų sprendimą.

daugiau

Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje: kaip jį sumažinti natūraliais būdaisPadidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje – išgirdus šią diagnozę turėtų kilti noras imtis pokyčių ir pradėti labiau rūpintis savo sveikata. Ši diagnozė išgąsdina dažną pacientą, o labiausiai susirūpinama, nuo ko reikės pradėti keisti savo kasdienę rutiną.

daugiau

Pernelyg saugodami savo vaikus, tėvai jiems daro meškos paslaugą„Nuolat girdint vaikams skirtą paliepimą „atsargiai!", man jau pačiai kartais pradeda trūkčioti akis", – juokiasi fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Ugnė Motiejūnienė. Judėjimas, lipimas, judrūs žaidimai, kartais ir nubrozdinimai – būtent taip maži vaikai mokosi pažinti savo kūną, tad pernelyg rūpestingas tėvų siekis saugoti atžalas gali užkirsti kelią natūraliam fiziniam vystymuisi. Kita vertus, kai kuriose situacijose tėvai skiria per mažai dėmesio vaiko saugumui, o tai gali sukelti tragiškas pasekmes.

daugiau

Vaikų fizinė ir emocinė sveikata: vaikų darželiai vaidina ypač svarbų vaidmenįFizinė ir emocinė darželinukų sveikata Lietuvoje prastėja. Viena pagrindinių to priežasčių – pernelyg nuvertinama ikimokyklinio ugdymo svarba. Tuo tarpu specialistai teigia, kad būtent vaikų darželiuose yra paklojami tiek fizinės, tiek emocinės vaikų sveikatos pamatai, o tai ignoruojantys tėvai savo atžaloms gali padaryti meškos paslaugą.

daugiau

Įplyšusi oda, padidėjęs alkis ir naktiniai skausmai: su kuo susiduria paauglių tėvai?Brendimo laikotarpiu paaugliams, kurie per trumpą laiką išstypsta, neretai aplink stuburą sutrūkinėja arba įplyšta oda. Sveikatos specialistai teigia, kad tai yra natūralus reiškinys ir pernelyg nerimauti nereikėtų, tačiau svarbu žinoti, kad staigaus augimo metu atsiradusios strijos gali turėti ir liekamųjų požymių.

daugiau

Ir maistas, ir vaistas: salierai padės detoksikuotis pavasarįSalierai auginami jau tūkstančius metų: jų ištakos siekia Viduržemio jūros regioną, kur senovės Graikijoje ir Romoje salierai buvo vartojami ir kaip maistas, ir kaip vaistas. Šiais laikais šios daržovės paplitusios visame pasaulyje ir naudojamos įvairiuose patiekaluose: nuo sriubų iki troškinių ar paprastų pigių užkandžių.

daugiau

Kaip sportuoti saugiai: pataria gydytojas kardiologasDaugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugelį vaistų, bet jokie vaistai negali pakeisti judėjimo“. Šiandien fizinio aktyvumo nauda sveikatai įrodyta moksliniais tyrimais. Ką daryti norintiems sportuoti, bet sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis ar turintiems kitų rizikos veiksnių ir todėl nesiryžtantiems pradėti?

daugiau

Nustatė, per kiek dienų natūraliomis priemonėmis organizme sumažėja streso hormonųKlaipėdos universiteto mokslininkai atliko unikalų tyrimą, kuriuo siekė išsiaiškinti procedūrų su gamtos ištekliais poveikį psichikos sveikatai. Rezultatai parodė, kad mineralinis vanduo ir gydomasis purvas, aptinkami Lietuvos kurortuose, stresą ir jo pasekmes gali mažinti taip pat efektyviai kaip ir vaistai. Siekdami gauti objektyvių įrodymų, mokslininkai naudojosi pažangia technologija Vokietijoje, kuri leidžia išmatuoti kortizolio streso hormono kiekį organizme. Rezultatai nustebino net pačius mokslininkus – įrodyta, kad streso hormono kiekį natūraliomis priemonėmis reikšmingai galima sumažinti vos per šešias dienas.

daugiau

Lauko kepsninių sezonas – atidarytas! Pasitikrinkite ar žinote kaip užtikrinti kepamo maisto saugąŠiltėjant orams vis daugiau laiko norisi praleisti lauke, paįvairinti maisto ruošimo rutiną ir išsikepti maisto seniai nenaudotoje kepsninėje. Visgi, reikėtų nepamiršti - ruošiant maistą ant atviros ugnies būtina žinoti svarbiausias maisto saugos taisykles, kurios padės apsaugoti savo ir šeimos sveikatą. VMVT specialistai dalinasi  svarbiausiais patarimais kepsnių sezono metu:

daugiau
21 - 30 iš 2815 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke