24x7.lt

Dietologė sugriovė mitus apie iškrovos dieną: nepulkite badauti iškart po VelykųKai artėja šventės, tradiciškai pasižadame, kad šįkart tikrai nepersivalgysime, bet pasiryžimas dažniausiai išgaruoja vos nuvažiavus pas tėvus ar senelius ir atsisėdus prie gausaus stalo. Po šventinio savaitgalio dažnas iškart bando badauti ar iki išsekimo sportuoti, bet drastiški žingsniai, grįžtant į normalų maitinimosi ritmą, nebūtini. Per iškrovos dieną taip pat nebūtina gerti vien tik vandenį – su lengvu, geriau vienos rūšies maistu, turėtume gauti pusę bazinės kalorijų normos.

daugiau

Velykų šventė: už saiką prie stalo organizmas tikrai padėkosKaip nepersivalgyti, o persivalgius, palengvinti virškinimo procesą? Kiek kiaušinių valgyti, o gal jų apskritai vengti? Kokiuose maisto deriniuose gali slypėti pavojus? Ką daryti, kad šventinis Velykų meniu nevirstų kelione į vaistinę ar ligoninę?

daugiau

Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių. Į šventinį valgiaraštį neretai vis dar žvelgiama pamirštant, kad net ir svarbiomis progomis besaikis maisto produktų vartojimas gali nemenkai sutrikdyti sveikatą.

daugiau

Į ką atkreipti dėmesį perkant kiaušinius, kad Velykinis margutis būtų ne tik stiprus, bet ir saugus vartoti?Šv. Velykų pagrindinis akcentas - kiaušiniai, kurie yra neatsiejama šios šventės dalis. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena svarbiausią informaciją, kuri padės išsirinkti labiausiai jūsų lūkesčius ir kokybę atitinkančius kiaušinius.

daugiau

Ar visada sportas – sveikata? Kokios rizikos kyla sportuojantiems intensyviauIntensyviai sportuojančių žmonių organizmas susiduria su neįprastai dideliu fiziniu krūviu, skirtingai nuo tų, kurie tiesiog aktyviai pasivaikščioja ar lengvai bėgioja parke. Dažnai profesionaliai sportuojančius prižiūri sporto medikai, jiems skiriamos įvairios periodinės sveikatos patikros. Šeimos gydytoja Alma Astafjeva pranešime žiniasklaidai informuoja, ką daryti tarpinei grupei žmonių, kurie nepriskiriami profesionaliai sportuojantiems, bet jų krūviai yra gana intensyvūs.

daugiau

Laiko persukimo poveikis vaikams: irzlumas, mieguistumas, susilpnėjęs imunitetasLaiko persukimas paveikia tiek vaikų, tiek suaugusiųjų biologinius laikrodžius. Sveikatos specialistai sako, kad nors suaugusieji labiau nei vaikai skundžiasi tokia tvarka, jų organizmams prie jos prisitaikyti yra paprasčiau nei vaikų, kurie yra jautresni, stipriau jaučia poveikį, be to, ne visada supranta, kas vyksta jų organizme.

daugiau

Kolagenas – svarbi medžiaga žmogaus organizmui. Ką apie jį reikėtų žinoti?Kolagenas, išvertus iš graikų kalbos, reiškia „klijų gamyba“. Šis žodžių junginys gana aiškiai apibrėžia šios medžiagos paskirtį. Iš tiesų kolagenas – tai nepakeičiamas audinių atsinaujinimo baltymas. Kokia jo svarba žmogaus organizmui, ypač jungiamajam audiniui? Į šiuos ir kitus klausimus pranešime žiniasklaidai plačiau atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Farmakognozijos katedros prof. dr. Nijolė Savickienė.

daugiau

Psichikos sveikata reikia rūpintis kasdien. Psichoterapeutės įžvalgosKai skauda ranką, koją, dantį ar skrandį, mes skundžiamės savo artimiesiems, einame pas gydytojus, darome viską, kad skausmo šaltinis išnyktų. Bet kai vakarais tris valandas vartomės nuo šono ant šono kamuojami slogių minčių, kai rytą atsikeliame apimti nerimo, kai gyvenimas nebeteikia džiaugsmo, santykiai byra, o ateitis tarsi nebeturi prasmės, bandome sau sakyti, kad praeis, kad viskas gerai.

daugiau

Nuovargis, dažnos ligos, energijos stygius – gydytoja pataria, kaip savimi pasirūpinti dabar, kad vasarą sutiktume žvalūsEnergijos stygius, nuovargis, dažni susirgimai – pavasarėjantys orai dažną atsiveja ir nemaloniais sveikatos nusiskundimais. Medikai pastebi: būtent šiuo metų laiku padaugėja pacientų, besiskundžiančių panašiais simptomais bei pataria, kaip derėtų savimi pasirūpinti, kad vasarą pasitiktume sustiprėję ir atsigavę.

daugiau

Gydytoja psichiatrė: kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiaiŽmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visiškai sąmoningai pasirenka gyventi vieni ir nesijaučia vieniši – sugeba susirasti draugų, gyvena aktyviai bei darniai. Daug sudėtingiau, kai vienatvė ištinka staiga: užaugus vaikams ir jiems palikus namus, išsituokus arba mirus sutuoktiniui, staiga netekus darbo, išėjus į pensiją ar persikrausčius gyventi į kitą vietą.

daugiau
11 - 20 iš 2787 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos




Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke