24x7.lt

Dilgėlė išrinkta lietuviškiausiu vaistiniu augaluSiekiant puoselėti tradicijas, gilinti visuomenės žinias apie gamtoje esančius vaistinius augalus ir tinkamą jų vartojimą, prieš pat Lietuvos valstybės atkūrimo šventę išrinktas lietuviškiausias metų vaistinis augalas. „Eurovaistinės“ iniciatyva vykdomų rinkimų nugalėtoju šiais metais išrinkta didžioji dilgėlė. Praėjusiais metais tai buvo vaistinė ramunė.

daugiau

Sveikatos stiprinimas ir aktyvumo didinimas mokyklos bendruomenėje – šių dienų aktualijosŠiandien mokykla turi plačias galimybes kurti savitą modelį bei turėti savo filosofiją. Tam turime nemažai pavyzdinių rekomendacijų ir metodikų. Mokyklos pasirinkimo laisvę dažniausiai nulemia vietos bendruomenėje aptarti prioritetai ir pasvertos galimybės. Vis dažniau mokyklos prioritetu yra laikomas sveikatos ugdymas, sveikos gyvensenos puoselėjimas, o pastaruoju metu – ir fizinio aktyvumo didinimas.

daugiau

Aktyvi gyvensena ir sveikas ilgaamžiškumas Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nurodo, kad nuo 60 iki 74 metų žmogus yra pa gyvenęs, nuo 75 iki 90 metų – senas, o nuo 90 metų – ilgaamžis. Gera fizinė, emocinė ir psichikos sveikata sudaro prielaidas gyventi prasmingai, ilgai ir gerai jaučiantis. Gyvenimo kokybė labai susijusi su gyvensena. Įrodyta, kad net ilgai nejudriai gyvenęs žmogus, tapęs fiziškai aktyvesnis, gali pagerinti savo sveikatą.

daugiau

Kad vaikas visada būtų žvalus: kaip suderinti mokymąsi ir laisvalaikį?Ir karantino bei nuotolinio mokymo laikotarpiu galima rasti būdų suderinti vaiko darbo ir poilsio režimą taip, kad jis išliktų žvalus, nepervargtų ir pajėgtų gerai išmokti jam perteikiamas žinias, - sako Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Asta Ivoškienė. Pakalbėjome.

daugiau

Šv. Agotos – Duonos dieną minint. Į ką atkreipti dėmesį renkantis duonos gaminius?Vasario 5-ąją, šv. Agotos dieną, pašventinto gabalėlio duonos ypatinga galia ir apsauga nuo gaisro, ligų ir kitokių nelaimių daugelis žmonių tiki iki šiol. Šiandien duona išlieka vienu pagrindinių maisto produktų kasdieniame dažno vartotojo prekių krepšelyje, kurį renkantis iš gausaus parduotuvių lentynose siūlomo asortimento, maisto saugos specialistai pataria atkreipti dėmesį į keletą kriterijų ir primena, ką būtina žinoti, kad duona ilgiau išliktų šviežia.

daugiau

Oro užterštumas padidėja dėl individualių namų šildymoNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad praėjusią parą (vasario 3 d.) kai kuriuose Lietuvos miestuose buvo užfiksuota padidėjusi oro tarša. Kaune, Šiauliuose, Mažeikiuose, Panevėžyje ir Jonavoje buvo padidėjusi tarša kietosiomis dalelėmis (KD10), o Klaipėdoje – azoto dioksidu (NO2). Šią taršą sukėlė nepalankios meteorologinės sąlygos ir intensyvus individualių namų šildymas.


daugiau

Virtos dešrelės – daugelio mėgstamas produktas, tik kaip išsirinkti norimos kokybės ir skonio?Dešrelių asortimento įvairovė plečiama nuolat, o išsirinkti norimos kokybės ir skonio gali būti išties nelengva. Todėl, ką reikėtų žinoti apie dešrelių gamybos proceso etapus, kurie iš jų ypač svarbūs produktų saugai užtikrinti, – paaiškina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Elena Kiškienė sausio 29 d. LRT laidoje „Vartotojų kontrolė“.

daugiau

Specialistų patarimai: kaip kasti sniegą, kad darbas nesibaigtų traumaSniego nepagailėjusi žiema žmones privertė imti kastuvus ir gerokai padirbėti. Nuo sniego praėjusią savaitę nukentėjo ne tik automobiliai bei pastatai, bet ir žmonių sveikata. Iškritus gausiam sniegui padaugėjo raiščių patempimų, išnirimų ir galūnių traumų.  Sniego kasimas ir valymas ypač pavojingas tiems, kurie stokoja fizinio aktyvumo bei kelia sniegą netausodami sveikatos.

daugiau

Kaip pasigaminti energijos bei sveikatos užtaisu vadinamą sultinįSveiki, nekaloringi, maistingi, naudingi sveikatai. Vertingųjų sultinių savybių sąrašą galima būtų tęsti ir tęsti: ne veltui šis maistas neabejotinai vadinamas laiko patikrintu, energijos suteikiančiu, organizmo veiklą gerinančiu ir žiemą sušildančiu patiekalu.


daugiau

Psichologė apie kelionių planavimą karantino metu: svajodami jaučiamės geriauPandemija ir daugelyje valstybių įvestas karantinas bei draudimai užšaldė keliautojų planus –  visame pasaulyje skaičiuojamas 65 proc. sumažėję srautai.  Tačiau kelionių poreikis niekur nedingo –  psichologai pastebi, kad keliauti galima ir per atstumą: svajodami ir planuodami būsimas išvykas kelionę emociškai pradedame jau dabar.  

daugiau
11 - 20 iš 2256 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke