24x7.lt

Soliariumą rinkitės atsakingai – pasikonsultuokite su gydytojuŠaltuoju metų laiku, trūkstant natūralių saulės spindulių, soliariumai tampa vis populiaresni tarp įdegį mėgstančių žmonių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, kad prieš lepinantis dirbtiniais saulės spinduliais, pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju dėl odos tipo, vartojamų vaistų, galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę, ir pataria, į ką būtina atkreipti dėmesį, renkantis soliariumą.

daugiau

Kaip apsaugoti akis išmaniųjų telefonų amžiuje?Kiek laiko per dieną praleidžiate su savo išmaniuoju telefonu rankose? Greičiausiai, daugelis atsakys, kad ne tiek ir mažai. Telefonai šiandien pasigvelbia labai daug mūsų laiko, tad natūralu, jog kyla įvairių diskusijų dėl jų įtakos sveikatai, ypač regėjimui. Juk akys žiūrėdamos į ekraną nuolat patiria didesnę ar mažesnę įtampą, todėl labai svarbu pasirūpinti jų apsauga ir imtis priemonių, padėsiančių apsaugoti akis.

daugiau

Neatsargiai kūrenate krosnį ar židinį – esate per žingsnį nuo nelaimėsAtvėsus orams žmonės masiškai ima kūrenti krosnis ir židinius. Nors tai ir yra puiki priemonė sušildyti namus vėsų rudens vakarą ir sukurti jaukumą, visuomenės sveikatos specialistai perspėja, kad neteisingai pasirinktas kuras gali būti pavojingas ne tik aplinkai, bet ir krosnimi šildomame name gyvenančių asmenų sveikatai ar net gyvybei. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai perspėja, kuriomis kuro rūšimis nereikėtų kūrenti židinių ar krosnių ir kokių saugumo rekomendacijų imtis, kad savo namus šildytumėte saugiai.

daugiau

Psichologė pataria: kaip įdarbinti technologijas, kad jos neštų naudą sveikatai?Elektroniniai prietaisai gali sukurti iliuziją, kad pasaulis niekada nemiega – nuolat plūstančios naujienos ir žinutės, aktyvūs profiliai įvairiuose socialiniuose tinkluose ir ištisą parą transliuojami filmai. Tačiau psichologė Vitalija Navickė sako, kad sakingai naudojami elektroniniai prietaisai miego kokybę gali netgi pagerinti ir pataria kaip atrasti tinkamą balansą. 

daugiau

BAKTERIJOS: gyvenkime draugiškaiApie mikrobiotą ir bakterijas kalbama ne vienus metus. Nebe naujiena, kad gydantis antibiotikais kartu rekomenduojama vartoti ir gerąsias bakterijas, tačiau daugėjant tyrimų gausėja ir duomenų, kad mikrobiota atlieka gerokai svarbesnį vaidmenį, nei buvo manoma iš pradžių. Apie mikrobiotos naudą ir disbiozės korekciją pasakoja vaikų ligų gydytoja, ,,Mama, aš sergu“ klinikų ir parduotuvių tinklo įkūrėja, generalinė direktorė Dr. Indrė PLĖŠTYTĖ-BŪTIENĖ.

daugiau

Europos sveikos mitybos diena 2022Lapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Higienos institutas nori paskatinti visuomenę siekti, kad kiekvieno asmens mityba būtų ne tik sveika, bet ir tvari. Kiekvieno iš mūsų pasirinkimas, ką valgyti ar gerti, bei maisto gaminimo įpročiai turi įtakos ne tik sveikatai, gerai savijautai, bet ir daugeliui kitų svarbių sričių – aplinkos taršai, klimato kaitai, biologinei įvairovei ir kt. Tvari mityba prisideda prie visapusiškos asmens sveikatos ir gerovės, tausoja gamtą, maisto resursus, mažina maisto švaistymą, naudoja paprastesnius gamybos būdus, atsižvelgia į vietinę maisto gamybą bei produktų sezoniškumą. 

daugiau

Neįprasti karštos arbatos su citrina deriniai: nuo česnako iki ananasųKiekvieną rudenį, sužvarbus orams, svarbu daugiau dėmesio skirti organizmo stiprinimui. Vienas iš būdų tai padaryti – į mitybos racioną įtraukti kuo daugiau vitaminų kupinų vaisių, pavyzdžiui, citrinų. Vienoje citrinoje randama net pusė vitamino C dienos dozės, todėl rudenį jomis mėgautis ypač svarbu, o jų panaudojimo būdų virtuvėje – gausybė.

daugiau

Artimo žmogaus netektis – kaip ištverti?Artimojo netektis – viena skaudžiausių gyvenimo realybių. Kiekvienas žmogus tam tikru savo gyvenimo tarpsniu susiduria su mylimo žmogaus netektimi. Susidūrus su šiuo skaudžiu išgyvenimu žmogų gali užplūsti daugybė jausmų – nuo pykčio iki kaltės. Apie tai, kaip išgyventi artimo žmogaus netektį Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos kalbėjosi su psichoterapeute Daiva Jasiulaitienė, kuri dirba su netektį patyrusiais žmonėmis.

daugiau

7 būtiniausios priemonės naujai iškeptai mamaiVisi praleidžia tiek daug laiko ruošdamiesi kūdikiui, kad lengva pamiršti, jog naujoms mamoms taip pat reikia kelių priemonių! Kūdikio gimimas yra sunkus darbas jūsų kūnui, o kol atsigausite, auginsite visiškai naują žmogų. Todėl labai svarbu skirti laiko ir įsigyti būtiniausių daiktų po gimdymo, kurie padės pasirūpinti jumis tol, kol mokotės rūpintis savo kūdikiu.

daugiau

6 įspūdingi vitamino C privalumaiVitaminas C (askorbo rūgštis) yra maistinė medžiaga, palaikanti normalią kraujagyslių, kremzlių, raumenų ir kaulų kolageno funkciją. Vitaminas C taip pat labai svarbus organizmo gijimo procesui. Vitaminas C yra antioksidantas, padedantis apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų - molekulių, kurios susidaro organizmui skaidant maistą, veikiant tabako dūmams ir saulės, rentgeno ar kitų šaltinių spinduliuotei - poveikio.

daugiau
1 - 10 iš 2587 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke