24x7.lt

Kaip mityba susijusi su lėtiniu skausmu?Lėtinis skausmas – tai ilgai besitęsiantis ar pasikartojantis skausmas, kuris trunka ilgiau nei patirtos traumos ar ūmios ligos gydymas ir yra jaučiamas ilgiau nei tris savaites. Lėtiniai skausmai paveikia milijonus žmonių ir daro įtaka fizinei, emocinei bei psichologinei būklei. Dažnai pacientai, besiskundžiantys lėtiniais skausmais, mano, jog gydymas privalo susidėti iš medikamentų ar fizinės reabilitacijos, tačiau reikia nepamiršti ir mitybos svarbos mažinant bei valdant skausmą, pataria dietologė gyd. doc. Rūta Petereit.

daugiau

Pasiruoškite mokslo metams: ką dėti į pietų dėžutes – išskyrė baltymų gausų produktąMokslo metai – jau čia pat! Netrukus grįšime į įprastą gyvenimo ritmą, kuris neatsiejamas nuo nuolatinio kasdienių patiekalų šeimai planavimo. Būtent jis, prasidėjus mokslo metams, daugeliui tėvų kelia klausimą: ką vaikams įdėti į priešpiečių dėžutes? Vaikų gastroenterologas prof. dr. Vaidotas Urbonas sako, kad kaip ir ruošiant bet kokį valgiaraštį, taip ir formuojant priešpiečių ar pietų dėžutę – svarbiausia yra maisto įvairovė. Vaikai kasdien su maistu turi gauti pakankamai angliavandenių, skaidulų, riebalų, vitaminų ir kokybiškų baltymų.

daugiau

Jei norite sveikų akių, odos ir širdies, metas prisiminti vieną populiarų vasaros vaisiųNektarinai pradėti auginti jau senovės Kinijoje, kai maždaug prieš 2 000 metų persikų sode įvyko atsitiktinė genetinė mutacija, po kurios atsirado vaisius lygia odele be pūkelių. Savo pavadinimą jis įgijo Senovės Persijoje, kurioje buvo laikomas delikatesu dėl saldaus skonio.

daugiau

Patarimai keliaujantiems senjorams: ko svarbu nepamiršti planuojant atostogas užsienyje?Jei gąsdina sėslus senjoro gyvenimas prieš televizoriaus ekraną, metas krautis lagaminus ir aplankyti šalis, kurių pažinimui vis nebuvo laiko. Šiltasis sezonas dar tęsiasi, tad drąsiai galima rinktis maloniai stebinančias Graikijos salas, Juodosios jūros skalaujamą Bulgariją, gamtos vaizdais įstabią Juodkalniją ar link rudens po truputį vėstančią, tačiau visada saulėtą Turkiją. O, kad leistumėtės į šaltesnio sezono keliones po istorija ir kultūra dvelkiančią Jordaniją, kinematografiško kraštovaizdžio Vietnamą ar įstabiais Alpių kalnais nusėtą Austriją, laukti pirmojo sniego neverta – atostogas planuoti galima jau dabar.

daugiau

Nuolat norite ko nors saldaus? Jums gali trūkti chromoJeigu pastaruoju metu daugiau nei įprastai jus traukia saldumynai arba sūrus maistas, tai gali signalizuoti apie kai kurių vitaminų ir mineralų trūkumą. Mūsų valgio poreikiai kartais gali išduoti apie chromo, magnio ir geležies trūkumą. Jis dalijasi, kaip juos atpažinti.

daugiau

ImageSpuogai – viena dažniausių odos problemų, kuri kamuoja milijonus žmonių visame pasaulyje. Spuogų atsiradimas siejamas su genetika, hormonų disbalansu ir išoriniais veiksniais. Tačiau jų atsiradimą gali paskatinti ir mūsų neteisinga bei nesubalansuota mityba. Tad kokie maisto produktai turi įtakos spuogų atsiradimui ir kokius reikėtų rinktis, norint jų išvengti?

daugiau

Kodėl moterims nepatariama ilgai dėvėti maudymosi kostiumėlio?Visą savaitę stebėdami 30 laipsnių šilumą viršijančius orus, dažniau renkamės laisvalaikį praleisti šalia vandens telkinių. Vis dėlto moterims ilgas laikas su drėgnu maudymosi kostiumėliu gamtoje gali tapti makšties uždegimo ar infekcijų priežastimi. Kaip jas atpažinti, kaip gydytis?

daugiau

Atsarga gėdos nedaro: patarimai, kaip grybaujant nepakenkti savo sveikataiDažno lietuvio virtuvėje grybai vis dar yra delikatesas, be kurio neįsivaizduojama vasaros pabaiga ir ruduo. Vaistininkai ir toksikologai įspėja, kad grybauti ir vėliau apdoroti laimikį reikėtų itin atidžiai, antraip galima nemenkai sau pakenkti.

daugiau

Po sekmadienio kaitros: kokių klaidų vengti gydant odos nudegimus saulėjeSekmadienis gyventojams dovanojo vasariškus orus – virš 30 laipsnių perkopusius karščius ir saulėtą dieną, tačiau jos pasekmės kai kuriems gali būti skausmingos. Viena dažniausių problemų, su kuria susiduriama atsipalaidavus ant saulės – stiprūs odos nudegimai. Sveikatos priežiūros specialistai įvardija, kokių klaidų svarbu žūtbūt vengti gydant nudegimus saulėje.

daugiau

NVSC priminimas apie maisto saugą iškylaujantiems gamtojeVasarą dažnai iškylaujame, poilsiaujame gamtoje, kur sąlygos maisto ruošimui ir rankų higienai ne visada tinkamos. Todėl šiltuoju metų laikotarpiu padaugėja per maistą plintančių ligų atvejų bei protrūkių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai teikia rekomendacijas, kaip saugiai laikyti ir ruošti maistą.

daugiau
1 - 10 iš 2692 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke