24x7.lt

Kodėl svarbus miego režimas ir kas padeda geriau išsimiegoti?Tikslus miego režimas – raktas į geresnę miego kokybę. Laikantis gero miego rekomendacijų, žmonės gali net tik sugrįžti į norimą miego ritmą, bet ir pagerinti jo kokybę nakties metu. Kauno klinikų Neurologijos klinikos gydytoja neurologė Evelina Pajėdienė pranešime žiniasklaidai teigia, kad vienodas miego ritmas yra labai svarbus žmonėms, o geras ir kokybiškas poilsis priklauso nuo daug veiksnių, apie kuriuos kartais net nesusimąstome.


daugiau

5 nedideli mitybos pokyčiai padės sumažinti antsvorįNutukimas – viena didžiausių mūsų laikų sveikatos bėdų, bet dideli pokyčiai prasideda nuo mažų žingsnelių. Minėdami Pasaulinę nutukimo dieną, pabandykime žengti bent vieną iš šių sveiko maisto technologės ir portalo sveikataipalankus.lt įkūrėjos Ramintos Bogušienės siūlomų žingsnių, padedančių išsaugoti normalų kūno svorį.

daugiau

Kodėl dingsta apetitas ir kaip jį pagerinti?Mityba yra vienas iš kertinių žmogaus gyvenimo poreikių, lemiantis ne tik fizinės, bet ir psichologinės sveikatos kokybę. Tačiau kartais žmonės susiduria su apetito stoka. Kodėl taip nutinka ir kaip susigrąžinti norą valgyti? „Apetito netekimas nėra pirminė būklė, o kito organizmo sutrikimo simptomas, kurį gali sukelti ne tik įvairios fizinės, bet ir psichologinės priežastys. Nenorą valgyti gali lemti ir trumpalaikis virškinimo sutrikimas, apsinuodijimas, bakterinė ar virusinė infekcija, tačiau kartais tai gali signalizuoti apie rimtą susirgimą ir gydymo poreikį“, – pranešime žiniasklaidai  komentuoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Gabrielė Krutulytė.

daugiau

Lietuviškų kiaušinių ypatumaiPatikrų duomenys rodo itin mažą pažeidimų kiekį, tiriant Lietuvos rinkai tiekiamų kiaušinių kokybę bei saugą. Visus metus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdo valstybinę kiaušinių kontrolę maistinių naminių paukščių laikymo vietose, kiaušinių pakavimo centruose, prekybos vietose. Planinės ir neplaninės kontrolės metu nuolat tikrinama kiaušinių atitiktis teisės aktų keliamiems reikalavimams, taip pat atrenkami mėginiai taršai nustatyti.

 

daugiau

Ekologiškas interjero elementas – užuolaidosJeigu jūs neabejingas aplinkosaugos problemoms, taip pat suvokiate, koks glaudus ryšys sieja žmogų ir jo aplinką, vis dažniau ieškote ekologiškų ir tvarių sprendimų savo kasdienybėje, mes turime jums ką pristatyti. Aukštųjų technologijų pagalba gaminamos užuolaidos iš specialių ir, žinoma, perdirbtų ekologiškų audinių, yra puiki ir tvari alternatyva įprastinėms užuolaidoms. „Eko“ užuolaidų kolekcijos išskirtinumas slypi 100 % perdirbtų audinių kokybėje.

 

daugiau

Populiarėjant gėlių naudojimui maisto gamybai ar puošimui, įspėjama apie rizikasMaisto puošimas gėlių ar augalų žiedais vis dažniau naudojamas gamintojų tiek kulinarijoje, tiek ir konditerijoje. Šviežios, džiovintos bei liofilizuotos gėlės ar jų žiedlapiai kaip prieskoniai dedami gaminant salotas, garnyrus, sriubas, desertus bei kitus patiekalus dėl subtilesnio skonio ar patrauklesnės išvaizdos. Populiarėjant maisto puošimui gėlėmis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai įspėja apie galimas rizikas ir pataria prieš naudojant įsitikinti, kad į patiekalą norima įkomponuoti gėlė iš tiesų yra valgoma bei įvardija populiariausių valgomų gėlių rūšis.

 

daugiau

Tamsiais rytais geriausiai pažadina kava: kuo ypatingos skirtingos jos rūšys?Dažnas be garuojančio ypatingo skonio kavos puodelio pradėti negali nė vienos dienos. Renkantis kiekvieno skoniui tinkančią kavą reikėtų žinoti, kuo ypatingos ir kuo skiriasi populiariausios šio karšto gėrimo rūšys.

daugiau

Neatsakingas beicų naudojimas – rizika sveikataiŠiais metais Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sustiprino rinkai tiekiamų maistinių ir pašarinių grūdų kontrolę. Ypač didelis dėmesys yra skiriamas grūdų užterštumui beicuotomis sėklomis, nes svarbu, kad jos nesusimaišytų su maistui ar pašarams naudojamais grūdais.

 

daugiau

Petražolių arbatos ruošimas: žolininkės patirtysJeigu norite visada būti sveikas ir laimingas žmogus – tokiu atveju siūlome plačiau domėtis liaudies medicina, kuri šiuo metu kaip ir anksčiau mums gali dovanoti labai daug natūralių vaistų nuo įvairiausių ligų.

 

daugiau

Ruošdami kavą venkime akrilamidųTurbūt nereikia būti panašiais į garsųjį rašytoją ir kavos mėgėją Onore de Balzaką, kad turėtume tvirtą nuomonę apie kavą – šiais laikais šiuo gėrimu mėgaujamasi itin plačiai. Tačiau daugelis vertinančiųjų jos kokybę bei skonį, dažnai atkreipia dėmesį į kavoje susidarančius akrilamidus. Per didelis jų kiekis gali būti žalingas žmogaus sveikatai, todėl gamintojai raginami ne tik atidžiau kontroliuoti šių cheminių junginių kiekį, bet ir stengtis, kad kuo mažiau akrilamidų patektų į kavą jos apdorojimo ir paruošimo metu.

 

daugiau
1 - 10 iš 2428 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos
Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke