24x7.lt

Kodėl šviesinti plaukai taip greitai virsta „kupeta“? Patarimai šviesiaplaukėms (1763/0) 

Kodėl šviesinti plaukai taip greitai virsta „kupeta“? Patarimai šviesiaplaukėmsPlaukų meistrai kone vieningai pabrėžia – norinčios išlaikyti tobulą šviesintų plaukų būklę, turi įdėti nemažai pastangų. Netinkamai prižiūrimi šviesinti plaukai labai greitai ima silpti, slinkti, džiūti, o pirminis dažymo efektas išblunka vos po kelių plovimų. Kaip užtikrinti ilgalaikį efektingą šviesintų plaukų įvaizdį?

Svarbiausia taisyklė – plaukų šviesinimą patikėti profesionalams. Net jeigu jūsų plaukai yra šviesūs natūraliai, ir juos norite pašviesinti vos vienu tonu, vis tiek neverta eksperimentuoti savarankiškai. Tik patyręs plaukų meistras, dirbantis su profesionaliomis priemonėmis, žino, kaip paruošti plauką dažymui bei kiek dažymų etapų prireiks, siekiant išgauti norimą efektą, o kartu – ir kuo mažiau pažeisti plauko struktūrą.

Tiesa, net ir geras plaukų stilistas negali garantuoti, jog salone pasiekti rezultatai bus ilgalaikiai. Specialaus dėmesio šviesinti plaukai reikalauja jau po pirmojo savarankiško plovimo.

Po dažymo – daugiau meilės plaukams

Pakilus iš stilisto kėdės, šviesinti plaukai dažniausiai atrodo tiesiog puikiai. Jie žvilga iš toli, tolygiai krenta, yra švelnūs, turi glotnius galiukus.

„Tačiau jei šviesintus plaukus grįžusi namo moteris namuose toliau trinks įprastu šampūnu, skirtu normaliems plaukams, nenaudos drėkinamųjų kaukių, aliejų, po dažymo susilpnėję plaukai gali labai greitai prarasti žvilgesį ir nusilpti“, – atkreipia dėmesį „BENU vaistinės“ Sveikos odos instituto ekspertė Milda Darulienė.

Jos teigimu, šviesinti plaukai, ypač tiesinami ar garbanojami karštomis žnyplėmis, dažniau stokoja drėgmės, todėl ima veltis ir šiauštis, tampa nepaklusnūs ir sudėtingai formuojami.

„Po plaukų dažymo bent kelias savaites reikėtų suintensyvinti jų priežiūrą – dažniau naudoti intensyvaus maitinimo plaukų kaukes, kurių sudėtyje yra aliejų, keratino, plaukų galus dažniau patepti jiems skirtu aliejumi. O jei šviesinimas buvo intensyvesnis, pasirinkti ir plaukų kapsules, stiprinančias ir gaivinančias jų struktūrą“, – pataria M. Darulienė.

Plaukų kaukę patariama tepti ant nusausintų plaukų, įmasažuojant produktą į plaukus nuo jų vidurio iki galiukų. Didesniam ir greitesniam efektui pasiekti vaistininkė rekomenduoja apvynioti galvą rankšluosčiu ir net ją šiek tiek pašildyti džiovintuvu, kad plaukas lengviau sugertų naudingąsias produkto medžiagas.

Plaukų slinkimas gali rodyti ir ligą

Tuomet, kai plaunantis galvą bei šukuojantis plaukai ima slinkti kuokštais, derėtų susirūpinti nedelsiant. Pirmiausia – įsitinkinti, ar organizmui netrūksta vitaminų, ar sveikatos būklė – gera. Slenkantys plaukai gali pranešti apie kiaušidžių ligas, endokrininės sistemos sutrikimus, onkologinius susirgimus. Suprastėjusi jų būklė taip pat gali būti streso, uždegiminių procesų, lėtinių ligų pasekmė, todėl įtarus ligą svarbu laiku kreiptis į sveikatos specialistus. Tiesa, plaukų slinkimas dažnesnis ir menopauzės laikotarpiu.

„Svarbu neužmiršti, jog pavasarį ir rudenį, kai ima trūkti mineralų ar vitaminų, kiekviena, save mylinti moteris, turi daugiau dėmesio skirti visavertei mitybai, poilsiui, imuniteto stiprinimui. Todėl reikėtų gausiau vartoti maisto, kuriame yra gerą plaukų struktūrą ir jų žvilgesnį padedančių išsaugoti A, C, E, F, B grupės vitaminų – B2, B6, B12 ir biotino (B7), taip pat mikroelementų – kalio, cinko, vario, geležies“, – pabrėžia M. Darulienė.

Teisingi įpročiai kasdien

Vis dėlto neretai plaukų slinkimą, taip pat jų silpnumą lemia netinkami plaukų priežiūros įpročiai – pernelyg gausiai naudojamos plaukų priežiūros priemonės, per dažnas ir intensyvus jų džiovinimas, formavimas karštomis žnyplėmis ar naudojami itin agresyvios sudėties dažai.  

„Ilgaplaukėms taip pat reikėtų nepersistengti rišant ir tvirtinant plaukus. Nuolat surišti, stipriai susegti plaukai gali greičiau imti veltis, silpnėti. Todėl nakčiai patartina palikti plaukus palaidus arba supinti į laisvą kasą. Taip pat verta prisiminti vakarinį šukavimosi ritualą – švelniai šukuojant galvą, masažuojama jos oda, pašalinami per dieną susikaupę nešvarumai, suaktyvinama kraujotaka“, – primena BENU sveikos odos instituto ekspertė.

Plaukus taip pat reikėtų rūpestingai saugoti nuo aplinkos poveikio ir žiemą, kai temperatūra nukrinta, o vėjas pučia stipriau, neiti iš namų be kepurės.

„Plaukams taip pat labai kenkia chloras ir saulės vonios, todėl lankantis baseine rekomenduojama mūvėti maudymosi kepurėlę, pirtyje apsivynioti galvą rankšluosčiu, o paplūdimyje mūvėti kepurę ar skrybėlaitę ne tik dėl rizikos gauti saulės smūgį, bet ir saugant plaukus“, – pabrėžia M. Darulienė.

Specialistė priduria, kad šukuojantis, džiovinant plaukus po maudynių baseine pat pravartu naudoti nenuplaunamus purškiamus kondicionierius, kurie suminkština plauką ir apsaugo nuo vėlimosi, plaukų pešimo šukavimo metu.

Informacija iš:

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


24x7.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos




Kontaktai
Skaitos kompiuterių servisas UAB
Farmacinių informacinių sistemų skyrius
K.Petrausko 19A, Kaunas
tel: (8~37) 330 220

vaistai.lt facebooke